LU PSK

„Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla, tā ir viscilvēcīgākā no visām mākslām.”
/Pauls Stradiņš/

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža darbību uzsāka 1939. gadā kā Žēlsirdīgo māsu un pirmās šķiras mācītu sanitāru skola, kuru dibināja ķirurgs, veselības aprūpes organizētājs un profesors Pauls Stradiņš.
Daudzo pastāvēšanas gadu laikā vairākkārt ir mainīts skolas nosaukums, kas atspoguļo gan skolas statusa izmaiņas, gan iegūstamās izglītības saturu, taču nemainīgi tika saglabāts skolas kā izglītības iestādes pamatdarbības virziens – nodrošināt ar zināšanām un praktiskajām iemaņām topošos medicīnas, vēlāk arī sociālās aprūpes darbiniekus Latvijas darba tirgum.
Kopš 1989. gada ar cieņu un lepnumu tiek nests skolas dibinātāja vārds, no 2009. gada skola darbojas kā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā studijas tiek nodrošinātas divos studiju virzienos – Veselības aprūpe un Sociālā labklājība –, kuros ir akreditētas deviņas 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas:

1. MĀSZINĪBAS (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Māsa”, studiju iespējas Bulduros vai Rēzeknes filiālē
2. ĀRSTNIECĪBA (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Ārsta palīgs”, studiju iespējas Bulduros vai Rēzeknes filiālē
3. ESTĒTISKĀ KOSMETOLOĢIJA (maksas studiju programma)
Kvalifikācija – “Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā”, studiju iespējas dienas vai vakara grupā
4. ĀRSTNIECISKĀ MASĀŽA (maksas studiju programma)
Kvalifikācija – “Masieris”, studiju iespējas dienas vai vakara grupā
5. BIOMEDICĪNAS LABORANTS (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Biomedicīnas laborants”
6. RADIOLOGA ASISTENTS (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Radiologa asistents”
7. PODOLOĢIJA (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Podologs”
8. SOCIĀLĀ APRŪPE (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Sociālais aprūpētājs”
9. SOCIĀLĀ REHABILITĀCIJA (budžeta vietas)
Kvalifikācija – “Sociālais rehabilitētājs”

Studijas koledžā tiek nodrošinātas profesionāli aprīkotos pirmsklīniku kabinetos, kuri nemitīgi tiek nodrošināti un pilnveidoti ar materiāli tehnisko bāzi, laboratorijās ir mūsdienīgām prasībām atbilstošs profesionāls aprīkojums, kas maksimāli tuvināts medicīnas ikdienas darba videi.

Koledža ir ieguvusi Erasmus Augstākās izglītības hartu (ECHE) un īsteno mācību mobilitātes studentiem un personālam (docēšana un personāla mācības) ERASMUS+ programmas ietvaros.
Studentu prakses profesijā tiek nodrošinātas sadarbībā ar koledžas partneriem Latvijā un ārvalstīs, veselības un sociālās aprūpes iestādēm un institūcijām. Sadarbības partneri ir Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Polijas, Bulgārijas, Itālijas, Šveices, Spānijas, Portugāles, Slovēnijas, Ungārijas un citu valstu augstskolas.

Kā atbalsta organizācija koledžā līdzdarbojas Studējošo pašpārvalde, kura pārstāv studējošo intereses, paralēli studijām organizē pasākumus studējošajiem, kā arī piedalās dažādās aktivitātēs konkurētspējas nodrošināšanā ārpus koledžas un koledžas tēla popularizēšanā.

Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno profesionālās pilnveides un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

Paralēli darbam Jūrmalā studiju process notiek arī koledžas akreditētajā filiālē Rēzeknē, Raiņa ielā 5A, kur iespējams apgūt māsas un ārsta palīga specialitāti.

Kontaktinformācija

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
Adrese: Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala, LV-2010
Tālrunis: 67752507, mob. t.: 25448404, fakss: 67752214
E-pasts: lupsk.kanceleja@gmail.com

Rēzeknes filiāle
Adrese: Raiņa iela 5a, Rēzekne, LV-2010
Tālrunis: 64625326, mob. t.: 27882168

www.psk.lu.lv

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža sociālajos tīklos

FaceBook youtube

Studijas

ĀRSTNIECĪBAS KATEDRA

MEDICĪNAS TEHNOLOĢIJU KATEDRA
Vienīgā koledža Latvijā, kas sagatavo speciālistus šajā jomā!

SOCIĀLĀS APRŪPES KATEDRA