Sākas nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018

25. un 26. aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā notiek Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018. 118 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes cīnās par medaļām 18 dažādos prasmju konkursos.

Konkursanti divas intensīvas darba dienas (14 stundas) saspringtos termiņos pārbauda savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kurus vērtē nozaru profesionāļi un darba devēji. Jaunajiem speciālistiem šī ir lieliska iespēja parādīt savu zināšanu un prasmju līmeni, jo SkillsLatvia 2018 uzvarētāji iegūs ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Šogad jaunie profesionāļi savu meistarību pārbauda tādos prasmju konkursos kā web lapu izstrāde, tērpu izgatavošana, friziera darbi, viesu uzņemšana, flīzēšana, mobilā robotika, ēdienu gatavošana un citos (kopskaitā 18) konkursos.

Dita Traidās, VIAA direktore: “Konkurss ir vērtīgs atskaites punkts tam, lai novērtētu, ka profesionālajās izglītības iestādēs aug jaunie speciālisti, kuros ir ielikts spēcīgs un Latvijas darba tirgum vajadzīgs zināšanu un iemaņu pamats. SkillsLatvia konkursantu uzdevumi attīstās līdz ar nozari un nozares tehnoloģijām. Konkursa norises laikā jaunieši nonāk darba devēju redzes lokā, kas ir ļoti nozīmīgi jaunajiem profesionāļiem, kuri darba gaitas tikai uzsāk.”

Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs, SkillsLatvia 2018 iedvesmotājs:“Lai tiktu līdz savam mērķim, jauniešus aicinu saprast, kur viņi ir šodien un iztēloties, kādu viņi grib savu dzīvi pēc diviem, trīs gadiem. Pēc tam atliek mērķtiecīgi iet uz šo virzienu, attīstot un pilnveidojot savas prasmes.”Tikmēr Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans, SkillsLatvia 2018 iedvesmotājs uzsver: “Katram no mums ir dažādi sapņi un dažādi mērķi, bet vienīgais, kas palīdz tos sasniegt, ir prasmes. Tām nav robežu, tāpēc prasmes aicinu attīstīt, trenēt un pilnveidot visu dzīvi!”

Pasākums ir atvērts visiem interesentiem bez maksas. Konkursa abās dienās ikvienam apmeklētājam ir iespēja sekot līdzi konkursantu sniegumam gida pavadībā, uzzināt vairāk par dažādu profesiju aizkulisēm Profesiju parādē, kā arī iesaistīties izzinošās Karjeras kafejnīcas aktivitātēs: gūt vērtīgus padomus karjeras veidošanā, iedvesmoties no citu jauniešu pieredzes stāstiem un uzzināt, ko no jaunajiem profesionāļiem sagaida darba devēji.

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisināsies otro gadu, un to organizē VIAA.  Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2018, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2018, savukārt konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.