Iespējams, noplūduši arī 9.klases matemātikas eksāmena uzdevumi

Pastāv aizdomas, ka ir noplūduši 9.klases matemātikas eksāmena materiāli vēl pirms tā sākšanās, portālam lsm.lv apstiprināja Valsts izglītības un satura centrā (VISC).

Internetā ir atrastas fotogrāfijas ar eksāmena uzdevumiem, kas uzņemtas vēl pirms plkst. 9, taču eksāmens sākās plkst. 10.

VISC šos materiālus, ko tam piegādājis kāds informators, nodevis vērtēšanā policijā. “Šobrīd esam dzirdējuši un internetā arī redzējuši šādas baumas un ziņas par matemātikas eksāmena krievu valodā nopludināšanu. Taču viss, ko varam teikt – informācija ir Valsts policijas rīcībā, un tas, kā notiek tālākā izmeklēšana ir viņu kompetence un atbildība,” Latvijas Radio sacīja centra pārstāve Alise Bērziņa.

Arī portāla lsm.lv rīcībā ir nonākušas fotogrāfijas, kas, iespējams, liecina par eksāmena satura noplūdi vēl pirms tā sākšanās – attēli uzņemi plkst. 8.46. Fotogrāfijās redzami materiāli krievu valodā, kas varētu liecināt, ka materiālu noplūde notikusi kādā skolā, kur mācības notiek krievu valodā.

Lsm.lv rīcībā esošās ziņas liecina, ka materiāli varētu tikt izplatīti arī “WhatsApp” tīklā. VISC šādas nianses gan atteicās komentēt.

VISC skaidroja, ka 9.klašu eksāmenu materiālus skolām sūta elektroniski. Plkst. 8 atsūtītos materiālus ir tiesības atvērt skolas vadībai un kopēt tos eksāmenam, kas sākas plkst. 10. Taču šajā laikā tos nav tiesību izplatīt.

“Tas, ko var teikt par šo gadījumu ir tas, ka mēs 9.klašu materiālus skolām sūtām elektroniski, un tie tiek publicēti valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā.

Plkst. 8 šos materiālus ir tiesības atvērt skolas vadībai un pavairot tos attiecīgi eksāmenu kārtotāju skaitam, bet viņiem nav nekādu tiesību tos izplatīt,” paskaidroja Bērziņa.

Jau ziņots, ka šogad 16.maijā noplūda 12.klašu latviešu valodas eksāmena daļas – domrakstu – temati. VISC tajā pašā dienā, vēl pirms eksāmena no skolām saņēma ziņu par tematu noplūšanu. Tāpēc centrs nekavējoties rīkojās un mainīja domrakstu tematus uz rezerves variantiem. Centrs pieļāva, ka kāds varēja redzēt šos tematus un kādam tālāk pateikt mutiski. Ir uzsākta dienesta pārbaude.

Pēc notikušās noplūdes izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) solīja, ka nākamgad mainīs eksāmenu uzdevumu izziņošanas kārtību un visu, ko vien varēs, skolām paziņos elektroniski.

Avots